top of page

Par apkures sezonu 2023/2024

Par apkures pieslēgšanu

Mūsu pārvaldībā esošās mājas ir sagatavotas apkures sezonas uzsākšanai – šonedēļ sāksim pakāpeniski pieslēgt mājas pie centrālās apkures. Apkures pieslēgšana notiek pēc sastādīta grafika. Ja iedzīvotāji vēlas apkuri pieslēgt konkrētajā datumā, dzīvokļu īpašniekiem jāiesniedz balsojums, kurā parakstījušies dzīvokļu īpašnieki, kuri pārstāv vairāk nekā pusi no visiem dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašumiem (un tas būs saistošs visiem dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem), vai arī, iesniedzot mājas pilnvarotās personas pieteikumu.

Ja pēc apkures pieslēgšanas dzīvoklī silda tikai daļa radiatoru vai ir zināms, ka kaimiņu dzīvokļos ir silti radiatori, bet Jūsu dzīvoklī nav, lūdzam sazināties ar klientu apkalpošanas centru, zvanot uz tālruņa numuru 22124444 , lai pieteiktu apkures sistēmas atgaisošanu.

ℹ Informējam, ka siltummezgli darbojas automātiskajā režīmā – ārējai gaisa temperatūrai sasniedzot +10°C (katras mājas siltummezgla iestatījumi ir individuāli – pēc iedzīvotāju pieprasījuma) apkure automātiski atslēdzas, tādā veidā taupot siltumenerģiju un nodrošinot nepieciešamo siltumu dzīvokļos pie esošām āra gaisa svārstībām.Mūsu klienti apkures pieslēgšanas jautājumus var ātri un ērti risināt rakstot e-pastu uz info@apse.lv vai zvanot uz Klientu apkalpošanas centra tālr. Nr.: 22 12 4444.


Valsts atbalsts 2023/2024 apkures sezonai - mērķēts atbalsts mazāk turīgām mājsaimniecībām

2023. gada 5. septembrī Ministru kabinets apstiprināja likumprojektu “Energoapgādes izmaksu atbalsta likums”. Atbalstu plānots noteikt mērķēti - konkrētām mājsaimniecību grupām ar zemu un vidēji zemu ienākuma līmeni. Atbalstu sniegs, ja energoresursu tirgus cena pārsniegs noteiktu cenu slieksni, ko noteiks un apstiprinās Ministru kabinets. Atbalsts pienāksies mājsaimniecībām, kuru ikmēneša izdevumi uz vienu tās locekli par mājokli varētu veidot 30% no mājsaimniecības ienākumiem. Plašāk lasiet Klimata un enerģētikas ministrijas mājaslapā kā arī Ministru kabineta mājaslapā.
Kontakti neskaidrību gadījumā:

  1. Par atbalsta mehānismu, nosacījumiem un atbalsta piešķiršanas kritērijiem sazinies ar Klimata un enerģētikas ministriju (pasts@kem.gov.lv+371 63007329);

  2. Mājsaimniecību kvalificēšanās atbalstam (no brīža, kad atbalstu sāk piemērot) – Būvniecības valsts kontroles birojs (pasts@bvkb.gov.lv+371 67013375+371 68206992+371 67013369+371 67013312)

  3. Dzīvesvietas adreses sakārtošana – Valsts zemes dienests (info@vzd.gov.lv+371 67038800)

Kā maksāt mazāk par apkuri?

Ikviena iedzīvotāja rokās ir vairāki instrumenti apkures rēķina mazināšanai. Aicinām izmantot praktiskus padomus, kas palīdzēs samazināt siltuma zudumus dzīvoklī, kā arī ietaupīt apkures izmaksas. Lasiet vairāk šeit.

Lai mājai neveidotos parāds un tiktu nodrošināta nepārtraukta siltumapgāde, aicinām veikt rēķinu apmaksu norādītajā termiņā. Atgādinām, ka konkrētā dzīvokļa parāds par saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem, t.sk. ūdens, siltumenerģija, ir visas mājas kopējais parāds un parāda uzkrāšanās gadījumā pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs pārtraukt šī pakalpojuma padevi. Ja rodas finansiālas grūtības mājsaimniecībā, aicinām pēc palīdzības vērsties pašvaldības sociālajā dienestā.


留言


留言功能已關閉。
bottom of page